Dr. Halil İbrahim AŞGIN

Çorum Belediye Başkanı


Sevgili Hemşehrilerim;Önce “insan” anlayışıyla şehrimizin tarihi, kültürel ve çevresel değerlerine sahip çıkan, sağlık ve refah içinde yaşanabilir bir kent oluşturmak asli hedefimiz. İnsanımıza ve kardeşçe yaşadığımız çevreye duyarlı, kültürel ve toplumsal değerlere sahip çıkan bir belediyecilik anlayışını şehrimizde daha güçlendirmek istiyoruz.

Bu amaçla kardeşliğin ve huzurun şehri Çorum’u, elbirliğiyle örnek bir şehir haline getirmeye yönelik sosyal, kültürel projeler geliştirdik. Projelerimizi, şehrimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için 7 /24 mesaide olacağız.

Hizmette adalet ve eşitliği esas alan katılımcı, kolay ulaşılabilir belediyeciliğin gerektirdiği hizmetleri tüm mahallelerimize ve 7’den 70’e bütün vatandaşlarımıza güler yüzlü bir şekilde sunacağız. Çorum’da kurumsal, kentsel ve kültürel dönüşümü hızlandırarak yeni nesil belediyecilik anlayışıyla tüm kesimlerin yönetim sürecine dâhil olmasına özen göstereceğiz.

Kaynaklarımızı ve imkânlarımızı etkin, verimli şekilde kullanarak çocuklarımız, gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz, yaşlılarımız ve dezavantajlı gruplarımız kısaca tüm paydaşlarımız için geliştirdiğimiz proje ve çalışmalarla gönül belediyeciliğin en güzel örnekleriyle şehrimizi buluşturacağız.

Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışanlarımızın mesleki ve sosyal gelişimini destekleyen, sürdürülebilir, yenilikçi çözümlerle hayatı kolaylaştıran, şehircilik ve medeniyet alanında değer üreten belediyecilik anlayışını misyon edindik.

Çorum’u ilçelerimizle birlikte Cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıldönümüne en iyi şekilde hazırlayacak proje ve çalışmalarımızla hemşehrilerimizin emrindeyiz.

Çünkü “halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğuna” inanıyoruz. Dr. Halil İbrahim AŞGIN Çorum Belediye Başkanı